Süper Bir Bateri

TEMEL OLARAK BATERİ NEDİR?

Bateri kursu arayanlar için süpriz yumurta tadında bir yazı hazırladık. Standart bir davul seti, 5 parça davul ve 3 parça zilden oluşur. Standart 5 parça davulumuzda 1 trampet, 1 kick, 2 tom ve 1 floor tom vardır. Boyutları farklılık gösteren bu davullar ülkemizde (10-12-14-20-14 inç) – (12-13-16-22-14 inç) veya (10-12-16-22-14 inç) konfigürasyonlarıyla satılır. Standart 3 parça zil setimizde ise 1 hihat, 1 crash ve 1 ride zili mevcuttur ve (14-16-20 inç) konfigürasyonuyla satılır. *Bu davul ve zillerin örnek verdiğimiz boyutlardan büyük ve küçük olanları da mevcuttur.

DAVUL ÇALMANIN FAYDALARI NELERDİR?”

Doğru teknikle çalınan davul, fiziksel ve zihinsel olarak faydalıdır. Fiziksel olarak bedenin sağ ve sol bölümünü ayrı ayrı çalıştırdığı için bedensel dengeyi arttırır ve ince kas gelişimini destekler. Zihinsel olarak da yoğun bir günün ardından yapınlan çalışmalar, zihinsel rahatlamaya ve stres atmaya yardımcı olur. “Peki zor mudur davul çalmak?” Her enstrumanın olduğu gibi davulun da kendine göre bir zorluğu vardır. Doğru teknikle yapılan çalışmalar, doğru seviye tespiti ve doğru çalışma programıyla bu zorluklar keyifle aşılabilir.

DAVULUN NOTASI VAR MIDIR?

Evet vardır. Davuldaki enstrumanların her biri dizek üzerinde kendilerine ait çizgi ve aralıklarda gösterilir. Biz de Art’n More’da öğrencilerimize en iyi nota eğitimini vermeyi amaçlıyor, öğretmenler olarak da kendimizi sürekli geliştiriyoruz.

DAVULU HERKES ÇALABİLİR Mİ?

Davulu 7’den 70’e herkes çalabilir. Bunun için sadece fiziksel şartlara (kasların gelişmişliği gibi) uygun olmak yeterlidir.

 “ŞİMDİ BEN DAVUL DERSİ ALIYORUM AMA EVDE DAVULUM YOK. DAVULSUZ ÇALIŞMAK MÜMKÜN MÜ?”

Evet, evde bateri çalışmak mümkün. Uygun fiyata edinebileceğiniz bir çalışma pedi ile size ödev olarak veriler stick control’leri ve ritmleri çalışabilirsiniz. Bu pedlerin 1 trampet, 2 tom, 1 floor tom ve 1 kick şeklinde bir rack sistemine sabitlenmiş ve davul seti görünümünde olan şekilleri de mevcuttur, bunlarla da gayet iyi çalışılabilir. Şayet imkanı olanlar için belirli markaların ürettiği dijital bateri setlerini de edinebilir, kulaklık veya bu iş için özel üretilen dijital davul amfileri ile de ses alarak çalışabilirsiniz.

NEDEN ART’N MORE’U TERCİH ETMELİYİM?

Gerek akustik gerekse dijital davul olarak en iyi şekilde her tarz üzerinde çalışma fırsatını size Art’n More sanat merkezimiz sunmaktadır. Bateri kursu İzmir aramalarınızın en iyi karşılığı olan sanat merkezimizdeki atölye çalışmalarımız, etkinliklerimiz ve ücretsiz deneme derslerinden faydalanmak için bir telefon uzağınızdayız..

Bateri Kursu İzmir has written 18 articles

Leave a Reply