İzmir Gaziemir’de En Keyifli Bateri Dersleri Başlıyor

Bateri, insanlığın var olduğu günden bu yana kadar bilinen en eski çalgı aletlerinden biridir. Bateri, dilimize Fransızcadan geçmiş bir kelimelidir. Bateri, vurmalı bir çalgı takımıdır ve şarkılarda ritim tutmaya yarar. Bateri kursu İzmir’de bateri çalmak denilince çoğunluğun aklına hız gelmemelidir çünkü bateri çalma, hızın yanı sıra denge ve akıcılık gerektiren bir uğraştır. Düzenli olarak metronom ile çalışmalı ve single-stroke, double-stroke, paradidle, double paradidle, üçlemeler, altılamalar gibi el teknikleri, dörtlük ritmin üzerine dörtlük, sekizlik, onaltılık kick vuruşları gibi sağ ayak teknikleri, hi-hat ile dörtlük, sekizlik, onaltılık saymak gibi sol ayak teknikleri ve tabii ki el-ayak kombinasyonları gibi teknikler üzerinde alıştırma yapılmalıdır. Bu şekilde el ve ayağı doğru kullanmak öğrenilecek ve de gerekli hız kazanılacaktır. Bateri dersi İzmir Gaziemir’de bateri çalışmaları dijital bateri üzerinde yapılmaktadır. Standart bateriler 5 parça davul ve de 3 parça zilden oluşmaktadır. Bateriyi oluşturan en önemli parçalar ise pedal ve bagetlerdir. Bateri kursu İzmir’de  bateri çalmak için kullanılan sopalara baget denir. Fakat müzik türüne göre baget yerine fırça ya da tokmak da kullanılabilir. Bagetler kalınlıklarına göre de farklı müzik türleri için kullanılmaktadırlar. Eğer bagetler inceyse jazz müzikte, kalınsa rock ve metal müzikte kullanılabilir.

Bende Bateri Çalmak İstiyorum Diyenler İçin Bateri Kursu İzmir

Ücretsiz bateri kursu İzmir deneme derslerine katılabilir eğitmenlerimiz ile tanışabilirsiniz.

Ücretsiz deneme İzmir bateri kursu için  arayabilir veya whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz : 0507 920 7457

Bateri Kursu Gaziemir

Bateri Kursu Gaziemir

Bateri büyük çoğunluklar tarafından çalması çok zor bir çalgı aleti olarak düşünülmektedir. Aslında bateri çalmak zor bir uğraş değildir. Doğru İzmir bateri kursu ile siz de gayet güzel bir şekilde bateri çalabilirsiniz. Elbette ilk başlarda biraz zorlanabilirsiniz. Ancak yaptığınız pratikler neticesinde bu zorluğu aşacak ve bateri çalmaya başlayacaksınız. Baterinin müzik türüne göre değişiklik gösteren birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar: bongo, konga, bas davul, timbal, kirişli davul şeklinde sıralanabilir. İzmir bateri kursu fiyatlarına gelince diğer müzik aletleri gibi çok geniş bir aralığa sahiptir. Kalitesine ve türüne göre değişmektedir. Bateri çeşitleri dijital bateri ve akustik bateri diye 2’ye ayrılmaktadır. Dijital bateri ev ortamında çalmaya daha uygundur. Çünkü kulaklık ile çalınabilme şansı vardır. Böylelikle sessiz bir ortam oluşacaktır. Dijital bateri, akustik bateriye göre bir nebze daha pahalı da olsa da çok büyük farklılıklar yoktur. Bateriye ön yargılı yaklaşılmamalıdır. Herkes bateri çalabilir.

Her Grupta Olmazsa Olmaz Bateri Dersleri İzmir’de

Eğer bateri çalabilecek ortamınız olmadığı için bateri çalmak düşüncesinden uzaklaşıyorsanız buna gerek yok çünkü kursumuz bünyesinde bulunan baterileri hem ders içi, hem ders dışı dilediğiniz kadar kullanabilir pratik yapabilirsiniz. İzmir bateri kursumuzda bateri çalmak isteyenler için herhangi bir ön koşul aramamaktayız. Hangi yaşta olursanız olun bateri çalmaya başlayabilirsiniz. Bateri çalmak adına şüpheleriniz var ise siz de ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsiniz. Böylelikle hem eğitimlerimizi görme, hem de kendinizi test etme imkânınız olur. Alanında uzman kadromuz ile size bateri çalmanın tüm ayrıntılarını öğreteceğimizin garantisini veriyoruz. Bateri kursları İzmir’de bateri bakımları ayrı olarak anlatılmaktadır. Bunu da size kurs merkezimizde öğretmekteyiz.  Bateri, çalarken stres atacağınız hatta kalori bile yakabileceğiniz tek müzik aletidir ve önemli incelikleri vardır. Bu incelikleri size tüm eğitmenlerimiz büyük bir özveri ve sabırla anlatmaktadır. İzmir Gaziemir’de çok merkezi bir konumda bulunan kurs merkezimize istediğiniz ulaşım aracı ile çok kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Kayıtlarımız sürekli olarak devam etmektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bateri Kursu İzmir has written 18 articles

Leave a Reply