Evde Bateri Olmadan Çalışmak

 

Bateri çalmak insanları stresten uzaklaştırırken, aynı zamanda onlara düzenli bir hayatın kapısını da açar. Bateri çalarken hem günlük stresten uzaklaşır hem de disiplinli çalışmayı hayatınızın bir parçası haline getirebilirsiniz.

Bir müzik stüdyosunda ya da bir bateri kursunda bateri çalışabilirsiniz. Ancak bateri dersi alan bir müzik severseniz derslerin daha verimli geçmesi için sürekli egzersiz yapmanız gerektiğini iyi bilirsiniz. Ancak sürekli egzersiz yapabilmek için her zaman ulaşabileceğiniz bir bateri olmayabilir. Özellikle de evinizde bir bateri yoksa bu durum sizi zorlayabilir.

Evinizde bir bateri olsa bile komşuların rahatsız olması genelde can sıkıcı bir durumdur. Bu yazı ile evde bateri olmadan nasıl bateri egzersizleri yapabilirim sorusunun cevabını sizlerle paylaşmak istedik.

Evde bateri olmadan da bateri egzersizleri yapmak mümkündür. Bunun en kolay yolu bateri çalışma pedi almaktır. Bateri çalışma pedleri yüzeyi davul derisine benzer malzemeden yapılmış ve stick kontrol çalışmalarını trampet üzerinde yapıyor muş hissi veren yardımcı aletleridir. Evde bateri pedi ile egzersiz yapmak için ihtiyacınız olan şeyler bateri egzersiz pedi ve metronomdur. Bateri pedi ile davul eğitmenimizin verdiği egzersizleri evde kolayca yapabilirsiniz.

Eğer bir çalışma pediniz yoksa evde çalışma pedi olarak kullanabileceğiniz Bir şeyler bulup egzersizleri bunun üzerinde yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey bulduğunuz şeyin tıpkı bateri çalışmak pedinde olduğu gibi üzerine vururken bateri üzerindeki davula vuruyor hissi vermesidir.

Bateri çalmak zorlu bir süreç gibi gözükse de disiplinli çalışma ile bateri çalmayı öğrenmek oldukça zevkli ve kolaydır. Ve eğer gerçekten davul çalmayı öğrenmek istiyorsanız evde bulduğunuz ve çalışma pedi gibi kullanabileceğiniz herhangi bir şey bile size çok yardımcı olacaktır.

davul kursu İzmir // İzmir bateri kursu 

Bateri Kursu İzmir has written 18 articles