Evde Bateri Nasıl Öğrenilir?

Bazı enstrümanların tedarik edilmesi ve evde kullanılması oldukça büyük sorunlar yaratabilir. Örneğin bir apartman dairesinde oturuyorsanız akustik piyano ve akustik bateri kullanmanız komşularınızla ilişkiniz kapsamında sorun yaratacaktır. Bu nedenden dolayı bu enstrümanları çalanlar bu enstrümanlar yerine çeşitli çalışma kitleriyle evde egzersizlerini yapmaktadır.

Akustik bateri oldukça yüksek ses potansiyeline sahiptir. Herhangi bir yere vurduğunuz şiddetle davul üzerine vurduğunuz şiddetteki ses farklı volüme neden olmaktadır. Müstakil evde oturan veya odasına yalıtım yaptırabilenler ( ki bu yalıtım bir bateri seti fiyatından da pahalı olmaktadır ) hiçbir sıkıntı yaşamadan enstrümanlarını kullanabilirler.

evde-bateri-çalışmakTeknolojinin gelişmesiyle ve insanın gelişmesiyle birlikte baterinin evde daha rahat çalışmasını sağlayacak gerekli araç gereçler üretildi. Bunların ilki davul susturucusudur. Çoğu müzik marketlerde bulunan bu araçla daha az volüm ile evde çalışabilirsiniz. Ayrıca bu kiti kendinizde yapabilirsiniz. Davulun üzerini bir havlu veya bez ile kapattığınızda ses azalacaktır.

Ancak şu bir gerçek ki susturucu takarak veya havlu kapatarak kimse bateri çalmak istemez. Pratikte idare edilebilir ancak iş şarkı çalmaya üretmeye gelince ne kit fırlatılacaktır. Ne var ki aslında müzik haz işidir. Haz alınma imkanı varsa o davuldan o ses çıkarttırılır.

Ayrıca bunun dışında daha az maliyetli bateri padleri müzik marketlerde bulunmaktadır. Bu padler hem az maliyetli hem de neredeyse yok volümlüdür. Bu padler ile stick controll çalışabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

Aslına bakılırsa başlangıç seviyesinde eve hemen bir bateri seti alınmasının pek de bir aciliyeti bulunmamaktadır. Başlangıç seviyesinde bateri aslen pek fazla kullanılmamakta temel bilgiler verilmektedir. Zira sık sık ve bir ara sadece stick controll denilen bateri çalmanın temelini oluşturan alıştırmaya yapacaksınız. Bu alıştırma için daha ucuz olan bu padleri evlerde edinerek hem sesten hem de paradan karlı çıkabilirsiniz.

Bateri kursumuzda ücretsiz çalışma imkanı da sunulmaktadır, eğer isterseniz bateri kursumuzdaki baterileri de kullanabilirsiniz.

Bateri dersi İzmir

Bateri Kursu İzmir has written 18 articles

Leave a Reply