En Kaliteli Zil Markaları

Bateri kursu İzmir olarak bu yazımızda dünyaca ünlü grupların tercih ettiği zil markalarından sizlere bahsedeceğiz.

İzmir bateri kursunda bateri eğitimi son hız devam ediyor ! Bateri çalmak istiyor ancak yapamayacağını mı düşünüyorsun ? Ücretsiz deneme derslerine katılmak için randevu alman yeterli.

En İyi Zil Markaları

  • İstanbul
  • Zildjian
  • Sabian
  • Alchemy

İstanbul zilleri İstanbul’da üretilen İstanbul Mehmet ve İstanbul Agop isimli zillerinin markasıdır. Osmanlı Devletinde Mehter Takımı’n kadar tarihi uzanmaktadır.

Ermeni ustalar tarafından yapılan ziller arasında en çok dikkat çeken isim AvedisZildjian’dır. 1623 yılında, kalaycılığın da gelişmesi ile birlikte Samatya’daZildjian markası ortaya çıkmıştır. 1680 lerin sonuna doğru batı müziği orkestralarında, 1780 yıllarında ise bandolarda kendine yer edinmiştir.

Sabian marka zil üreticisi olan kişi AvedisZildjian’ınBobZildjian’dır.

Türkiye’de üretilen Zildjian zillerin üzerinde Made in Turkey yazmaktadır ve The Beatles, Pink Floyd, DeepPurple gibi ünlü rock grupları bu zilleri kullanmıştır.

Eğer evinize bir akustik bateri kurmayı düşünüyorsanız her bir zili çeşitli stüdyolarda denemenizi tavsiye ediyoruz. Zil seçerken ismine güvenerek şekilci bir yaklaşım yapmak yerine istediğiniz tonu veren zili tercih etmeniz çalışmalarınızda sizi daha da şevklendirecektir.

İstanbul ve Zildjian zil markaları pahalı olduğu için başlangıç aşamasında eksiksiz bir bateri kurmak yerine en çok ihtiyacınız olanları almanız ve zaman içerisinde kendi bateri setinize diğer parçaları ilave etmeniz hem cebinizi yormayacak hem de bu süre içinde düzenli çalışmalarınız sonucu kendinizi de geliştireceğinizden müziğe bakış açınızı olgunlaştıracak ve ilerleyen zamanlarda ihtiyacınız olmayacak setleri almanızın da önüne geçecektir.

Kısa sürede bateri çalmak, bir müzik grubu kurmak ya da evde hobi amaçlı sevdiğiniz parçaları çalmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin ! Profesyonel bir kursu uygun fiyatlarla alabileceğiniz İzmir bateri eğitimi ile hayallerinizi gerçekleştirmek hiç de zor değil.

Bateri Kursu İzmir has written 18 articles