Bateri Nasıl Akort Edilir ?

Akort etmek, bir enstrümanı doğru sesi vermesi için ayarlamaktır. Yaylı ve telli çalgılarda bu kolaydır burguları gevşeterek ve sıkarak bunu halledebiliriz. Peki bateri nasıl akort edilir? Bateri Kursu İzmir olarak bu yazımızda baterinin nasıl akort edildiğini anlatacağız.

Bateri Akordu Nasıl Yapılır?

Bateri akort etmek kolay değildir. Farklı bir çok deri çeşidi vardır ve hepsinin tonlaması farklıdır. Davul tonlama ayarı yaparken dikkatli olmak gerekir çünkü alt deri ve üst deri farklıdır. Alt deri üst deriyi çok etkiler. Bu gibi dikkat unsurlarından dolayı davul akordu yapmak tecrübe gerektirir. İlk olarak alt deriyi ortalama bir gerginliğe getirmelisiniz. Bunun için davulun etrafındaki vidaları sıkmalısınız. Tonlamayı referans aldığınız bir sese göre ya da kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Üst deriye de aynı işlemi uygulayarak akoru tamamlayabilirsiniz.

Bateri Dersi İzmir olarak bu yazımızda bateri akordu nasıl yapılır sorusuna cevap verdik. Aklınızdaki diğer sorular için sitemizdeki yazıları okuyabilir ya da bize ulaşabilirsiniz.

İzmir bateri kursu //

Bateri Kursu İzmir has written 18 articles