Bateri Dersi Alacaklara Önemli Tavsiyeler

Baterist Adaylarına Önemli Tavsiyeler

Bateri çalmadan önce doğru pozisyonu sağlamalısınız.
Bateri çalma konusunda heveslisiniz anlıyoruz, ama bateri çalmaya direkt olarak başlamadan önce mutlaka oturma pozisyonunuzu tam almanızı ve doğru baget tekniklerini uygulamanızı bateri kursu İzmir olarak öneriyoruz. Eğer bu konudan taviz verirseniz, ilerleyen zamanlarda hızlanma ve artikülasyon sonunda problemler yaşabilirsiniz.

Stick kontrol çalışmalarını önemseyin!
Bateri bir müzik aleti olarak adlandırılsa da aslında bir ritim sazıdır. Yani vuruşların ve temponun aksamadan bir birini takip etmesi ve uyumlu bir ilerleyiş göstermesi gerekmektedir. Bagetin ritimlerle uyumlu bir birliktelik yakalaması açısından bu ritim egzersizleri önemsenmeli ve kesinlikle tam manasıyla yapılmadan geçilmemelidir, inanın ilerleyen zamanlarda faydalarını göreceksiniz. Bateri dersi İzmir eğitimlerimizde stick kontrol egzersizlerine ekstra özen gösterilmektedir.

Bateriyle vakit geçirmeye özen gösterin.
Özellikle ilk başlarda sazınızla ne kadar vakit harcadığınız ne derece de emek sarf ettiğiniz oldukça önemlidir. Eğer işi baştan sıkı tutup, temel aşamaları sağlıklı bir şekilde tamamlarsanız, ilerleyen zamanlarda daha az zorlanacak ve daha hızlı ilerleyiş sağlayacaksınız. Bu yüzden her boş vaktinizi hobiniz olan bateri kursu İzmir ile değerlendirin.

Yapamıyorum deyip çalışmalarınızı ertelemeyin!
Düzenli olmak, bu konuda başarıya ulaşmanızdaki en önemli etkenlerden biri. Zaten kimse zorlanmadan bir şeyleri zorlanmadan başaramıyor, eğer ki gerçekten bateri çalmak istiyorsanız egzersizlerinizi ertelemeden vaktinde yapın ve asla pes etmeyin, belli bir süre geçtikten sonra bu pratiklerin meyvelerini toplamaya başlayacaksınız!

Bateri kursu İzmir ile müzik gruplarının aranan elemanı olun. Kısa sürede birçok parçaya eşlik edebilecek seviyeye gelmek hiç bu kadar keyifli ve eğlenceli olmamıştı.

Bateri Kursu İzmir has written 18 articles