Bateri Çalmaya Yeni Başlayanların Sıklıkla Yaptığı Hatalar

Bateri Çalmaya Yeni Başlayanların Sıklıkla Yaptığı Hatalar

Bugün, bateri kursu İzmir temsilcisi sizlere bateriye yeni başlayanların sıklıkla yapmış olduğu hatalar konusunda detaylı bilgilendirmeler sağlayacağımız bir yazı hazırladık. Bateriye yeni başlayanların sıklıkla yapmış olduğu hatalar konusu hakkında gerçekten çok uzun süreli tecrübelerimizden ve araştırma süreçlerimizden yararlandığımızın garantisini sizlere sunabilirim. Eğer bateriye yeni başlayanların sıklıkla yapmış olduğu hatalar konusu hakkında bilgilendirme sağlamak istiyorsanız gerçekten çok doğru bir siteye geldiniz. Çünkü bu yazıyı okuduktan sonra bateriye yeni başlayanların sıklıkla yapmış olduğu hatalar konusunda aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacağından eminiz. Bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, kurulduğumuz ilk günden itibaren gerek öğrencilerimiz ile kurduğumuz iletişimler, gerek öğrencilerimiz ile edindiğimiz tecrübelerimiz, gerek öğrencilerimize sunduğumuz eğitimlerimiz, gerek ise edindiğimiz bilgiler dahilinde, edindiğimiz kaliteli tecrübeler, profesyonel kariyer geçmişimiz ve uzun süreli araştırmalarımız sonucunda ortaya konulmuş, doğruluğu öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, edindiğimiz bazı kaynaklar ve tecrübelerimiz ile tescillenmiş bilgilerdir. Dolayısı ile bu yazıda bulunan her bilgiye gönül rahatlığı ile güvenerek öğrenebilir, kendinizi geliştirebilmek adına bir adım atabilirsiniz. Bu yazıda bulunan hiç bir bilginin zararı yoktur aksine, sizlere gerçekten çok fazla yararı olacaktır.

Bateri-Çalmaya-Yeni-Başlayanların-Sıklıkla-Yaptığı-Hatalar

Bu yazıda bulabileceğiniz konu başlıkları şunlardır;
– Bateri Çalmaya Yeni Başlayanların Sıklıkla Yaptığı Hatalar
Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarımız ve araştırmalarımız doğrultusunda detaylı bilgiler ve araştırmalar dahilinde hazırladığımız “Bateri Çalmaya Yeni Başlayanların Sıklıkla Yaptığı Hatalar” isimli yazımıza geçiş yapalım.


Bateri Çalmaya Yeni Başlayanların Sıklıkla Yaptığı Hatalar

Bateri çalmaya yeni başlayan herkesin yapmış olduğu bariz hatalar vardır. Bu hatalar eğer farkedilmez ise uzun vadede gerçekten büyük sorunlar çıkartabilecek hatalardır fakat her zaman düzeltilebilir hatalardır. Sadece yapılmadığı takdirde her şey yolunda gider, yapılırsa bir çok şey kötüye gider. Bu hataların sebepleri gerek heyecan, gerek acemilik gerek ise özentilikten meydana gelmektedir. Dilerseniz sizler için bu hataların hepsini açıklayalım ki yapıyorsanız farkedip düzeltin, yapmadıysanız, yapmamanız gereken her şeyi öğrenin.

  • Yanlış oturma pozisyonu, başlangıç seviyesindekilerin yaptığı en büyük hatalardan birisidir. Bateriye otururken, normal sandalyeye oturur gibi oturup bateri çalmaya çalışan çok kişi mevcuttur fakat ne yazık ki bu şekilde bateri çalamazsınız aynı zamanda yanlış oturma pozisyonları, sağlığınızı da gerçekten çok kötü etkileyecektir.
  • Bagetlerin yanlış tutulması. Bagetlerin 3 adet tutuş stili vardır. Bunları rahatça internetten bulabilirsiniz, eğer bu üçünün dışına çıkıp kendi tarzınızı oturtursanız bu güzel bir şeydir fakat hatalı bir tarz edinirseniz bu hem sizin bateri gelişiminizi hem de fizyolojik yapınızı kötü etkiler.
  • Bateri çalmaya yeni başlayan kişilerin yapmış olduğu en büyük hatalardan birisi ise metronom kullamamaktır. Metronom kullanmayan bir müzisyen, konuşabilen fakat konuşacağı dilin kurallarını bilemediği için hiç kimse ile anlaşamayan bir insan gibidir. Metronom, müzisyenin ritim kulağını ve yetisini geliştiren, çalışmalarını kuvvetlendiren ve öğrenilecek şeyin süresini kısaltmaya yardımcı olan bir şeydir. Eğer kendinizi hızlıca geliştirebilmek istiyorsanız mutlaka metronom kullanarak çalışmalısınız. Aynı zamanda metronom ritim duygusunu geliştirdiği için metronom kullanan bir insan, diğer müzisyenler ile rahatlıkla etkileşime geçebilir ve birlikte müzik yapabilir. Fakat metronom kullanmayan birisi, kendi başına bile doğru bateri çalamaz, başkaları ile hiç bir şekilde bateri çalamaz. Dolayısı ile metronom kullanmayan bir müzisyen, hata yapmaya ve ritmi öğrenememeye mahkumdur. 
  • Bateri çalmaya yeni başlayan kişilerin yapmış olduğu en büyük hatalardan birisi ise acele etmektir. İnternette izlediği videoların ya da bazı bateristlerin gazına gelerek acele eden bateristler, yanlış öğrenmektedirler. Yavaş öğrenin ama doğru öğrenin!

Bugün, bateri kursu İzmir temsilcisi sizlere bateriye yeni başlayanların sıklıkla yapmış olduğu hatalar konusunda uzun yıllardır kazanmış olduğumuz tecrübelerimiz ve uzun süreli devam ettirdiğimiz araştırmalarımız doğrultusunda bilgilendirmeler sağladığımız bir yazı hazırlamıştık, umarız bu yazıdan memnun kalmış ve bilgilenmişsinizdir. Dediğimiz gibi Bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, kurulduğumuz ilk günden itibaren gerek öğrencilerimiz ile kurduğumuz iletişimler, gerek öğrencilerimiz ile edindiğimiz tecrübelerimiz, gerek öğrencilerimize sunduğumuz eğitimlerimiz, gerek ise edindiğimiz bilgiler dahilinde, edindiğimiz kaliteli tecrübeler, profesyonel kariyer geçmişimiz ve uzun süreli araştırmalarımız sonucunda ortaya konulmuş, doğruluğu öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, edindiğimiz bazı kaynaklar ve tecrübelerimiz ile tescillenmiş bilgilerdir.

Bateri Kursu İzmir has written 18 articles