Bateri Çalmak İçin Gereken Özellikler Nelerdir?

Bateri çalmak aslında dünyanın en rahatlatıcı aktiviteleri arasında yer almaktadır. Söz konusu enerji atmak, kilo verdirmek ve çok eğlenmek olunca açıkçası biz baterinin üstüne bir müzik aleti tanımıyoruz. Konu böyle olunca herkesin kafasında acaba ben yapabilir miyim sorusu ile beraber bateri çalmak için gereken özellikler neler? Sorusu canlanıyor. Bizde bateri kursu İzmir eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan yazımızda bateri ile ilgili merak ettiğiniz sorular ele aldık. Yazımızın devamında şu sorular hakkında da bilgi edinebilirsiniz;
Bateri çalmak isteyenler nereden başlayabilir?
Bateri öğrenme yaşı
İyi bir davulcu olmak için neler yapılmalı ?
Bateri çalmak için gerekenler
Bateri öğrenme programı

Bateri Çalmak İçin Gereken Özellikler

Düzenli ve disiplinli bir çalışma

  • Aslında çok basit bir madde gibi gözükse de bateri çalmanın temelini düzenli egzersiz ve çalışma oluşturuyor. Aslında yalnızca bateri değil, bütün enstrümanlarda öncelik disiplinli çalışma ve pratik yapma öncelikli olarak yer alıyor.

Sürekli çalışmak ve denemekten korkmamak

  • Yalnızca düzenli çalışmakta yeterli değil, eğer ki çalıştığımız anla bize zevkli gelmiyor ise bateri çalmaktan keyif almıyorsak tabii ki o alanda ileri düzeye çıkmamız bizim için oldukça zor. Çünkü istenmeyen her şey bir zorunluluk olarak gözükür ve belli süre sonra bırakılmaya doğru yol alır. Ancak hevesli olursanız bu pratikleri ve egzersizleri bir ön basamak gibi düşünüp, çalışmalarınıza sıkılmadan devam edebilirsiniz.

Ritim Kulağı

  • Aslında ritim kulağı denildiğinde yüzünüzü asmanıza gerek yok, çünkü ritim kulağından kastımız aslında bir çok kişide mevcut olan vuruşları algılayabilme ve aynı anda uygulayabilme kabiliyeti. Hemen hemen her insanda bulunan bu özellik bateri çalmaya başlamanız için sabit olması gereken özelliklerden bir tanesi.

Şimdi gelelim diğer sorularımızın cevaplarını vermeye ;

Bateri çalmak isteyenler nereden başlayabilir?

Bateri kursuna yeni başladıysanız  İzmir bateri dersi olarak size stick kontrol ve tutuş çalışmalarına önem vermenizi tavsiye ediyoruz. Eğer ki bu aşamaları sağlıklı şekilde oturtabilirseniz, enstrümanınıza tam hakim olabilir ve kendinizi bir sonraki ileri seviyeye taşıyabilirsiniz.

Bateri öğrenme yaşı

Bateri çalmaya başlamak için üst yaş aralığına özgü bir sınır mevcut değildir, ancak bateri kursuna başlayacak çocuk yaş grubu için minimum 5 yaşı tavsiye etmekteyiz. Eğer ki daha erken yaşlarda başlanır ise çocukların kas gelişimlerinde problemler ortaya çıkabilir.

İyi bir davulcu olmak için ne yapmak gerekiyor ?

İstekli olmak, davulunuza vakit harcamak kısadan hisse bol pratik, pratik, pratik gerekiyor! Önemli olan zorlanmanız değil, zorluklarla nasıl başa çıktığınız bu yüzden sarılın enstrümanınıza ve hemen çalışmalarınıza son gaz devam edin. Çok çalışmanın sizi öne geçirmesiyle performansınıza kendiniz bile şaşıracak ve daha istekli şekilde pratik yapmak isteyeceksiniz. Emin olun dediklerimizin hiçbir dezavantajı yok!

Bateri kursu İzmir ders içerikleri, etütler, evde yapılması gereken egzersizler için blog sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın. Aklınıza takılan tüm soruları bağlantıya tıklayarak sitemize ulaştıktan sonra bize sorabilirsiniz.

Bateri Kursu İzmir has written 18 articles